>Anneler Günü

>Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et dediklerinde “ANNE” deriz. Sizi bir gün değil, her gün çok seviyoruz. ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN


Anneler, her şeyi görmeseler bile kalpleriyle duyarlar. Ostrovoski
Cennet annelerin ayakları altındadır. Hadis-i Şerif
Hiçbir süs ve makyaj bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez. Emile
Kadının en büyük vazifesi analıktır. Atatürk

Anneler günü, çok özel ve güzel bir gün.
Hayatta anne olmaktan daha güzel bir şey olduğunu sanmıyorum. Bazen bayanların ah keşke erkek olsaydım dediğini duyuyorum. Aslında ne demek istediklerini anlıyorum. Adaletsizlikler ve erkeklerin üstün tutulmalarıyla ilgili olduğunu biliyorum. Ama asla erkek olmak istemezdim. Bir çocuğumun olması mutluluğunu hiçbir şeye değişmem. Asla baba olmak, anne olmakla aynı olamaz. O’ nu taşımak, doğum gibi bir mucizeyi paylaşmak. Bundan muhteşem bir şey olamaz. Elbette çok zor. Ama güzel şeylere de zaten zorluklarla ulaşılabiliyor.
Anne olmak isteyen herkese Allah nasip etsin diyorum.
İyi bir anne miyim? Bilmiyorum. Çünkü ben çocuklarıma arkadaş değil, anne olmak istedim. Nasılsa bir sürü arkadaşları olacak, ama bir tane anneleri olacak diye düşündüm. Mutlu zamanlarında nasılsa arkadaşları yanında olacak ama mutsuz zamanlarında sığınacakları liman, acılarında, yaralandıklarında da yaralarını saracak biri olmak istedim. Elbette bu onlarla yakın olmadığımı göstermez. Zaten bu mümkün mü? Öylesine sevipde onlardan uzak olmak.
Şanslı insanlardan olduğumu düşünürüm. Annem de bizlere böyleydi. Böyle gördük. Bize her zaman özel olduğumuzu hissettirdi. Beş kardeş olmamıza rağmen her zaman hepimize yetişmeye çalıştı. Önce bizleri, şimdi de torunlarını büyütüyor. Bu yıl anneler günün de beraber değiliz. Ama biliyor ki kalbimiz onunla.
Elbette bugün anneleri olmayanların çok mutsuz olduğunu biliyorum. Onları asla unutmayacaklarını, acılarının hiç geçmeyeceğini biliyorum. Eşimden dolayı buna yakın tanığım. Böyle zamanlarda ne denir bilemiyorum! Gittikleri yerde Allah onları çok mutlu etsin diyorum. Anneciğim iyi ki varsın diyorum. Anneler günün kutlu olsun. Senin ve bütün annelerin ellerinden ve gözlerinden öpüyorum.

Reklamlar

4 thoughts on “>Anneler Günü

  1. >PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİ 23http://porselendemlik.blogcu.com ,http://birdemliksohbet.blogspot.com vehttp://selmahlc.blogcu.com tarafından hazırlanmıştır.Akşamüstü sohbetine gelen dostlaraHanımlarla yapılan günlereBeş çayına gelen misafirlereHer biri birbirinden lezzetli tarifler12 Mayıs 2008 (pazartesi) , 25 Mayıs 2008 (pazar)tarihleri arasında Porselen Demlik Çay Saati Etkinliğini 23http://www.deryadanlezzetler.com arkadaşımızda düzenlenecektir..Tüm blogcu arkadaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz..22, etkinliğimize harika bir ev sahipliği yapanhttp://fatostuncay.blogcu.com/ arkadaşımıza vetüm katılımcılara sonsuz teşekkürler ediyoruz..Sevgilerimizle..PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ DERGİSİ ÇIKIYOR..Yayına Hazırlayanlarhttp://nasibim.blogcu.comhttp://birdemliksohbet.blogspot.comSorumlu Müdürhttp://selmahlc.blogcu.comGrafik Tasarım DüzenlemeYağmur İparSizde sunumuna özen göstererek hazırladığınız, leziz ikramlarınızın dergide yer almasını istiyorsanız porselendemlikdergi@hotmail.com adresine onay mesajı gönderebilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken tek şey:AdınızıSitenizin adresiniDergide yer almasını istediğiniz tarifin adınıTarifin link adresini göndermeniz yeterli olacaktır.Örnekisim: SEVİL SAHİNsite adı: http://birdemliksohbet.blogspot.comTarif : SALATA YARIŞMASILink:http://birdemliksohbet.blogspot.com/2008/05/ite-salata-yarimamizin-birincisi.htmlAyrıca bu dergi için sponsor olmak istiyorsanız porselendemlikdergi@hotmail.com adresine başvurabilirsiniz.ANNE OLAN VE OLACAK OLAN BÜTÜN BAYANLARIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s